2019. június 13. és 17. között 90. alkalommal került megrendezésre az Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom legnagyobb szabadtéri ünnepe. Az első ünnepi könyvhetet 1929. május 12. és május 20. között tartották meg. Ehhez az egyedülálló magyar kulturális rendezvénysorozathoz évről évre változatos programokkal csatlakozik könyvtárunk is.
Ez évben az Ünnepi Könyvhét idejére ingyenes beiratkozást hirdettünk, zsákbamacskaként kínáltunk kölcsönözhető könyveket, és vásárt rendeztünk az állományból kivont könyveinkből.
Kölcsönkönyvet zsákbamacskaként hazavinni különösen izgalmas dolog, olvasóink örömmel fogadták az idén is ezt a lehetőséget. Így egyes könyvek olyan olvasóra is rátalálnak, akik önszántukból nem emelnék le őket a polcról, pedig, ahogy utóbb mindig kiderül, nagy kedvüket lelik bennük.
Június 12-én teadélutánra hívtuk versíró barátainkat. Kengyel Éva versíró kolléganőnk különféle feladatok segítségével azt mutatta be, hogy a líra nem csak komoly, hanem játékos is lehet, és hogy összecsenghet más művészeti ágakkal is. A délután remek, családias hangulatban telt. Reméljük, rendszeressé tudjuk tenni az ilyen összejöveteleket, amelyek alkalmat adnak a helyi alkotóknak a találkozásra, az eszmecserére, a közös alkotásra.
Június 13-án egy másik korosztályt vártunk a könyvtárba, a legkisebbeket kínáltuk mesével, zenével, játékkal. Mesélde nevű programunkat keltettük újra életre a Könyvhéten. Nagy örömünkre sok kisgyermek „elhozta” anyukáját, apukáját egy pihentető órára.
Június 14. estéjén pedig filmvetítésre invitáltuk olvasóinkat. A könyvhét ihlette választásunkat. Egy örök nagy kedvenc, a Micimackó című könyv írójáról és fiáról szóló életrajzi drámát vetítettük.
Célunk könyvheti programjainkkal is az volt, hogy a könyv nagyszerűségét hirdessük, az olvasást népszerűsítsük.
„Az évnek egyik napján […] az ország minden városában és falujában könyvnap rendeztessék, amely […] az írót és a közönséget közvetlen kontaktusba hozza egymással, hogy ezen a napon egyszer egy évben a könyvírás és a könyvkiadás művészete is kimenjen az utcára, éspedig ingujjban, közvetlen, bohém formában.” (Supka Géza újságíró, író – 1927)
Székácsné Tálas Gabriella
könyvtárvezető
forrás: martfu.hu – 2019-06-24 16:21